ŁOŻYSKA BARYŁKOWE

Łożyska baryłkowe są drugim najpopularniejszym rodzajem łożysk wykorzystywanym w maszynach i urządzeniach. W baryłkowym łożysku elementem tocznym jest baryłka. Na sprzedaży najbardziej poszukiwanych baryłkowych łożysk do skupu można naprawdę dobrze zarobić.

Skup łożysk baryłkowych

W skupie łożysk prowadzonym przez naszą firmę poszukujemy części przede wszystkim od marek takich jak Timken, FŁT, SNR, Koyo, NTN, FAG oraz ZKL, ale też wielu innych producentów. W obszarze naszego zainteresowania są wyłącznie nowe łożyska. Skupujemy części w oryginalnych opakowaniach i pozbawione tych opakowań, ale warunkiem jest zawsze nowy stan łożyska.

Cena zakupu łożysk będzie indywidualna w zależności od aktualnej sytuacji na rynku oraz łącznej wagi części. Łożyska skupujemy wyłącznie na kilogramy – im większa będzie ostateczna waga całości, tym lepszą cenę jesteśmy w stanie zaoferować. Skup łożysk baryłkowych podczas wyceny bazuje każdorazowo na aktualnym zapotrzebowaniu i stanach magazynowych – te dwa aspekty przesądzają o cenie, jaką w danym momencie możemy zaoferować Klientowi.

Łożyska baryłkowe – budowa i zastosowanie

W łożyskach baryłkowych elementami tocznymi są tzw. baryłki, czyli walce o wyprofilowanych bokach. Do najczęściej spotykanych należą baryłkowe łożyska jednorzędowe i dwurzędowe, ale produkuje się też wersje trzyrzędowe.

  • Łożyska jednorzędowe przyjmują duże obciążenia.
  • Łożyska dwurzędowe sprawdzają się do dużych i złożonych obciążeń.
  • Łożyska trzyrzędowe przenoszą obciążenia większe niż modele jednorzędowe i dwurzędowe.

Łożyska baryłkowe działają podobnie jak łożyska wahliwe, ale cechują się dużą wytrzymałością. Konstrukcje baryłkowe mają zdolność do kompensowania niewspółosiowości wału i obudowy, ale niestety ich wadą jest dość duża waga.

Łożyska baryłkowe stosuje się w wielkogabarytowych maszynach, m.in. w maszynach budowlanych, wentylatorach przemysłowych lub różnego rodzaju przekładniach. Baryłkowe łożyska mają zastosowanie w konstrukcjach narażonych na duże obciążenia promieniowe.

Shopping Cart