ŁOŻYSKA IGIEŁKOWE

Łożyska igiełkowe są szczególnie popularnie stosowane w konstrukcjach, w których konieczne jest zapewnienie niezakłóconej ciągłej pracy oraz dużych prędkości obrotowych. Część modeli z uwagi na rzadkie występowanie jest szczególnie poszukiwana na rynku.

Skup łożysk igiełkowych

W skupie łożysk F.H.U. Perfect Profit szczególnie poszukujemy części marek Koyo, INA, FŁT, Kinex, NTN, Timken, JNS oraz CX, a także łożysk od innych producentów. Skupujemy jedynie nowe łożyska igiełkowe – zarówno te oryginalnie zapakowane, jak i części pozbawione opakowań fabrycznych, ale warunkiem zakupu jest zawsze nienaganny stan łożysk, bo tego wymagają później nasi Klienci.

Działamy na rynku już wiele lat, wypracowaliśmy skuteczne standardy obsługi i jesteśmy w stanie zagwarantować konkurencyjne ceny. Wyceny łożysk zawsze dokonujemy indywidualnie. Nasi specjaliści wyceniają łożyska na kilogramy i bazują na kilku kryteriach, m.in. ze względu na producenta, rodzaj i serię. Nie bez znaczenia w wycenie są też nasze aktualne stany magazynowe oraz bieżące zapotrzebowanie na konkretne łożyska igiełkowe. Im bardziej poszukiwane jest konkretne łożysko oraz im mniej mamy takiej części na stanie, tym lepszą cenę jesteśmy w stanie zaoferować Sprzedającemu.

Łożyska igiełkowe – budowa i zastosowanie

Łożyska igiełkowe są produkowane w dwóch wersjach – ze swobodnymi pierścieniami i bez pierścieni. Produkuje się łożyska jednokierunkowe i dwukierunkowe oraz kombinowane odznaczające się zaletami łożysk składowych. Tego typu łożyska cechują się nie tylko dużą nośnością i sztywnością, ale też możliwością długiej bezawaryjnej pracy ciągłej. Łożyska o budowie igiełkowej podobnie do konstrukcji walcowych nie są tak bardzo wrażliwa na brak osiowości wału

Igiełkowy typ łożysk stosuje się w przekładniach oraz silnikach. Często łożyska igiełkowe mają zastosowanie w sprzęcie AGD, ale też w gałęzi motoryzacji (przeguby, skrzynie biegów) i w przemyśle lekkim. W przemyśle mechanicznym takie łożyska stosuje się w pompach, urządzeniach transportowych i kompresorach.

Shopping Cart