Łożyska kulkowe

Łożysko kulkowe jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych rodzajów łożysk dostępnych na rynku i wykorzystywanych w maszynach oraz urządzeniach. Mimo iż te łożyska są bardzo powszechne, niektóre modele z racji swojej niedostępności będą szczególnie poszukiwane.

Skup łożysk kulkowych

W skupie łożysk prowadzonym przez firmę F.H.U. Perfect Profit poszukujemy łożysk kulkowych producentów takich jak FAG, NTN, Koyo oraz Timken, ale też marek Fersa, CRAFT, FŁT, RHP i ZVL. Skupujemy wyłącznie nowe łożyska kulkowe – zarówno te w oryginalnych opakowaniach, jak i pozbawione opakowań. Warunkiem zakupu jest odpowiedni stan produktu – łożysko nie może być używane, gdyż naszych Klientów interesują wyłącznie nowe produkty.

Cena zakupu każdorazowo jest ustalana indywidualnie. Łożyska skupujemy na kilogramy, więc im większa będzie łączna waga części, tym więcej jesteśmy w stanie zaoferować za konkretny zestaw. Wycena łożysk będzie uzależniona od naszych aktualnych stanów magazynowych oraz zapotrzebowania na poszczególne typy łożysk. Jeśli zapotrzebowanie jest duże, a w magazynie konkretnych łożysk posiadamy stosunkowo mało, będziemy w stanie zaproponować wyjątkowo korzystną cenę.

Łożyska kulkowe – budowa i zastosowanie

Łożyska kulowe mogą mieć budowę jednorzędową lub dwurzędową. Takie łożyska przenoszą obciążenia osiowe i promieniowe, cechują się prostą budową, dużą wytrzymałością i bardzo uniwersalnym zastosowaniem. Kulkowe łożyska są ponadto tanie, co wynika z łatwości ich produkcji. Zdolność przenoszenia obciążeń jest zależna od rozmiaru oraz serii łożyska. Łożyska kulkowe produkuje się w różnych wersjach dokładności, w zależności od przeznaczenia. Wyróżniamy 4 podstawowe typy łożysk kulkowych:

  • zwykłe;
  • wahliwe;
  • skośne;
  • wzdłużne.

Łożyska kulkowe mogą mieć zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w konstrukcjach wykorzystujących wały obrotowe. Tego typu łożyska działają we wrzecionach obrabiarek, w maszynach papierniczych oraz w urządzeniach codziennego użytku takich jak np. roboty kuchenne.

Shopping Cart