ŁOŻYSKA POZOSTAŁE

Oprócz łożysk walcowych, igiełkowych, baryłkowych, kulkowych i stożkowych wyróżniamy jeszcze inne rodzaje konstrukcji. Mniej popularne łożyska również są poszukiwane na rynku, a ich ceny są czasami bardzo wysokie.

Skup nietypowych łożysk

Skup łożysk prowadzony przez firmę F.H.U. Perfect Profit zajmuje się skupowaniem części od wielu różnych producentów. Szczególnie interesują nas łożyska NTN, Koyo, FAG, Timken, ELGES, URB, INA, FŁT, ale też innych marek. Podejmujemy współpracę z Klientami firmowymi oraz indywidualnymi dysponującymi nadwyżką nowych łożysk. Interesują nas głównie fabrycznie zapakowane łożyska, ale jesteśmy w stanie kupić również te pozbawione opakowań producentów.

Łożyska skupujemy na kilogramy, a ostateczna wycena jest zależna od kilku czynników. Na cenę łożysk wpływa ich producent, rodzaj i seria, a także takie zmienne jak aktualne stany magazynowe oraz zapotrzebowanie na konkretne łożyska. Im mniej popularne są sprzedawane przez Klientów części, tym lepszą cenę jesteśmy w stanie za nie zaoferować.

Nietypowe łożyska – rodzaje i zastosowanie

  • Łożyska kulkowe samonastawne stosuje się w nieskomplikowanych łożyskowniach. Łożyska są odporne na korozję i stosowane w miejscach narażonych na działanie niekorzystnych warunków.
  • Łożyska ślizgowe są bardzo wytrzymałe na różne obciążenia i mogą pracować bezawaryjnie przez bardzo długi czas. Stosuje się je w konstrukcjach, w których konieczne jest uzyskanie cichobieżności łożyska i wygłuszania drgań wału.
  • Łożyska igubal są łożyskami samonastawnymi, łatwymi w montażu i doskonale tłumiącymi wibracje. Igubal stosuje się w konstrukcjach pracujących w cieczach i narażonych na zabrudzenia.
  • Łożyska oporowe wzdłużne mają zastosowanie w maszynach narażonych na osiowe obciążenia. Oporowe konstrukcje stosuje się w małych wałach osiągających wysokie prędkości obrotowe.
  • Łożyska klimatyzacji są specjalistycznymi łożyskami mającymi za zadanie pracować w wilgotnym środowisku i w różnych temperaturach.
  • Łożyska do stołów obrotowych są sztywne i łatwe do stosowania. Tego typu konstrukcje nie wymagają smarowania ani serwisowania.
  • Łożyska do iskrowników są stosowane jako element konstrukcji zapłonu silników spalinowych oraz w urządzeniach AGD. Łożyska te cechują się odpornością na duże, ale chwilowe przeciążenia.
Shopping Cart