ŁOŻYSKA STOŻKOWE

Łożyska stożkowe mają podobne właściwości do łożysk kulkowych jednorzędowych skośnych. Rzadkie stożkowe łożyska są bardzo poszukiwane i mogą osiągać wysokie ceny. Skup F.H.U. Perfect Profit skupuje łożyska na kilogramy i oferuje wyjątkowo atrakcyjne warunki cenowe.

Skup łożysk stożkowych

W skupie łożysk prowadzonym przez naszą firmę poszukujemy nowych fabrycznie zapakowanych łożysk stożkowych od cenionych producentów. Najbardziej poszukiwane są łożyska ZKL, FŁT, Timken, Koyo, NTN, FAG, SPZ Group, ZVL, CX oraz Kinex. Najbardziej poszukiwane są nietypowe łożyska i niedostępne już w regularnej sprzedaży.

Wycena łożysk jest realizowana indywidualnie w zależności od sytuacji. Na ostateczną wycenę wpływa kilka kryteriów, w tym łączna waga łożysk, jakimi dysponuje Sprzedający, marki i rodzaje łożysk oraz nasze stany magazynowe i bieżące zapotrzebowanie. Skupujemy wyłącznie nowe oryginalne łożyska stożkowe (w opakowaniach producentów i bez opakowań), a im większe będzie aktualne zapotrzebowanie na konkretny typ części, tym lepszą cenę jesteśmy w stanie zaoferować. W przypadku wysokich stanów magazynowych i niskiego lub umiarkowanego zainteresowania konkretnymi łożyskami cena będzie niższa, ale jeśli Sprzedający dysponuje częściami rzadkimi i fabrycznie zapakowanymi, może liczyć na lepszą stawkę.

Łożyska stożkowe – budowa i zastosowanie

Łożyska stożkowe są jednokierunkowe, a przenoszone przez nich obciążenia, ich wielkość i kierunek są zależne od kąta nachylenia bieżni łożyska. Stożkowe konstrukcje mogą być łączone w większe zespoły i tym samym tworzyć zespoły łożysk przenoszące duże obciążenia. Konstrukcje stożkowe mają wyjątkowo szerokie zastosowanie – wykorzystuje się je w lotnictwie, w przemyśle włókienniczym oraz w wielu innych gałęziach produkcji.

Łożyska stożkowe wykorzystuje się w maszynach narażonych na złożone obciążenia. Z uwagi na charakterystyczną budowę te łożyska mają zastosowanie w konstrukcjach, w których inne rodzaje łożysk nie poradziłyby sobie ze zbyt dużą siłą nacisku. Stożkowe łożyska można znaleźć m.in. w skrzyniach biegów oraz piastach kół w samochodach, a także w walcarkach.

Shopping Cart