ŁOŻYSKA wALCOWE

Łożyska walcowe określa się mianem jednych z najbardziej wytrzymałych łożysk. Tego typu łożyska wykorzystuje się głównie w maszynach produkcyjnych. Posiadacze łożysk walcowych oczekujący atrakcyjnych warunków sprzedaży chętnie współpracują ze skupem łożysk F.H.U. Perfect Profit.

Skup łożysk walcowych

W naszym skupie poszukujemy walcowych łożysk producentów takich jak Timken, Koyo, FAG, NTN oraz ZVL, ZKL, INA, Kinex, CX oraz FŁT. Skupujemy wyłącznie nowe łożyska walcowe w oryginalnych opakowaniach, ale jesteśmy zainteresowani również łożyskami pozbawionymi opakowań fabrycznych. W każdym przypadku głównym kryterium zakupu jest nienaganny stan łożyska – naszych Klientów interesują wyłącznie nieużywane części w idealnym stanie technicznym i takie też skupujemy.

Gwarantujemy atrakcyjne ceny zakupu łożysk, a wycena w każdym przypadku bazuje na kilku kryteriach. Pierwszym kryterium jest rodzaj posiadanych łożysk, a kolejnymi zapotrzebowanie na poszczególne modele i nasze aktualne stany magazynowe. Im mniej łożysk danego typu posiadamy i im większe jest nimi zainteresowanie, tym lepszą cenę jesteśmy w stanie zaoferować i analogicznie, jeśli stany magazynowe są wysokie, a zapotrzebowanie niewielkie, cena będzie niższa.

Łożyska walcowe – budowa i zastosowanie

Łożyska walcowe składa się z walców będących elementami tocznymi. Walce w niewielkim stopniu przylegają do bieżni i są mało wrażliwe na brak współosiowości oprawy łożyskowej i wału. Łożyska typu walcowego mają bardzo szerokie możliwości wynikające z ich budowy. Z uwagi na fakt, że w walcowych łożyskach pierścień jest pozbawiony bieżni, łożysko może się wychylić z bieżni, co ułatwia jego montaż i pozwala na przenoszenie większych obciążeń.

Zastosowanie konkretnego łożyska zależy od jego typu, wyróżniamy łożyska walcowe jednorzędowe i wielorzędowe. Walcowe łożyska mają zastosowanie wszędzie tak, gdzie konieczne jest przenoszenie dużych obciążeń promieniowych. Ten typ łożysk stosuje się m.in. w obrabiarkach do metalu, przekładniach i dźwigach.

Shopping Cart